Home / KURIOZ / Jahti luksoz me 30 panele diellore lundron me qetësinë e një barke të vogël (Foto)

Jahti luksoz me 30 panele diellore lundron me qetësinë e një barke të vogël (Foto)

Jahti luksoz me 30 panele diellore lundron me qetësinë e një barke të vogël (Foto)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Lundra ekologjike, që i ka 30 panele diellore në pjesën e sipërme, pritet të nisë një valë të re në komunitetin e lundrimit.

Silent 55 E-Power që është e gjatë 17 metra, mund të lëvizë me qetësinë e një barke të vogël, për shkak të motorëve që furnizohen prej energjisë diellore dhe baterive nga litiumi, që nuk lëshojnë asnjë zhurmë, transmeton Telegrafi.

Andaj, jahti që kushton 1.5 milionë euro pa përfshirë taksat, mund të prodhojë mbi 10 kW, për të lundruar nga më shumë se 150 kilometra në ditë, për disa javë me radhë, pa nevojë për derivate.

Panelet e furnizojnë edhe sistemin e brendshëm, siç është kondicioneri i ajrit, pajisjet e kuzhinës di dhe pjesët tjera elektrike.

Brenda jahtit mund të qëndrojnë 12 persona, që kanë edhe një dhomë të madhe, galeri, si dhe hapësira tjera për pushim. /Telegrafi/

Jahti luksoz me 30 panele diellore lundron me qetësinë e një barke të vogël (Foto)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com November 13, 2018 11:41 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=368229
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Jahti luksoz me 30 panele diellore lundron me qetësinë e një barke të vogël (Foto) Jahti luksoz me 30 panele diellore lundron me qetësinë e një barke të vogël (Foto)Rating: 4.8