Home / KURIOZ / Kjo muzikë perlë nga vëllezërit Gërvalla (VIDEO)

Kjo muzikë perlë nga vëllezërit Gërvalla (VIDEO)

Kjo muzikë perlë nga vëllezërit Gërvalla (VIDEO)

Sot janë bërë 35 vite nga vdekja e Jusuf e Bardhosh Gërvallës.

Jusufi e Bardhoshi së bashku edhe me shokun e tyre Kadri Zekën kanë qenë veprimtarë të pandalur për lirinë dhe të drejtat e shqiptarëve.

Ata janë vrarë në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë më 17 janar të vitit 1982, njofton Klan Kosova.

Por veprat e tyre patriotike dhe kulturore nuk do të shuhen kurrë.

Janë tekstet e këngëve të vëllezërve Gërvalla që gjithmonë do të jenë pjesë e historisë së tyre të lavdishme.

Loading...
Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Facebook : KOSOVATODAY
Nga KosovaToday.com September 29, 2018 2:25 am ne link https://kosovatoday.com/?p=338523
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kjo muzikë perlë nga vëllezërit Gërvalla (VIDEO) Kjo muzikë perlë nga vëllezërit Gërvalla (VIDEO)Rating: 4.8