Home / KURIOZITETE / Macron bën një gafë në Australi, e quan gruan e kryeministrit australian “të shijshme” (Video)
Macron bën një gafë në Australi, e quan gruan e kryeministrit australian “të shijshme” (Video)

Macron bën një gafë në Australi, e quan gruan e kryeministrit australian “të shijshme” (Video)

Presidenti francez Emmanuel Macron bëri një gafë të mërkurën, gafë kjo që të mërkurën la audiencën australiane “duke kruar kokën”.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, gabimin në anglisht e ka bërë gjatë një udhëtimi diplomatik, ku kishte diskutuar edhe çështje të rëndësishme si ndryshimi i klimës dhe mbrojtja.

Macron bën një gafë në Australi, e quan gruan e kryeministrit australian “të shijshme” (Video)

Megjithatë, anglishtja e presidentit e humbi atë momentalisht pasi falënderoi kryeministrin Malcolm Turnbull.

“Faleminderit juve dhe gruas tuaj të shijshme për mikpritjen tuaj të ngrohtë, organizimin e përsosur të këtij udhëtimi”, tha ai.

“Faleminderit për ju dhe Lucy, ju faleminderit shumë, zoti Kryeministër”, shtoi ai, para se të dy burrat të shtrëngonin duart.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com May 3, 2018 12:11 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=173787
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Macron bën një gafë në Australi, e quan gruan e kryeministrit australian “të shijshme” (Video) Macron bën një gafë në Australi, e quan gruan e kryeministrit australian “të shijshme” (Video)Rating: 4.8