Home / KURIOZITETE / Qeni me fytyrën e pazakontë, ka ngjashmëri me shumë artistë të famshëm (Foto)
Qeni me fytyrën e pazakontë, ka ngjashmëri me shumë artistë të famshëm (Foto)

Qeni me fytyrën e pazakontë, ka ngjashmëri me shumë artistë të famshëm (Foto)

Yogi është qeni i vogël nga Massachusetts e Shteteve të Bashkuara, ka një fytyrë që ngjanë shumë me atë të njeriut.

Fotografia e kafshës njëvjeçare është shpërndarë menjëherë në rrjetet sociale, pasi u postua në Reddit pronarja Chantal Desjardins, transmeton Telegrafi.

“Fytyrën e ka si të njeriut, nuk po mund të besoj”, ka qenë një prej komenteve të para. Shumë njerëz u pajtuan me të.

Qeni me fytyrën e pazakontë, ka ngjashmëri me shumë artistë të famshëm (Foto)

Qeni me fytyrën e pazakontë, ka ngjashmëri me shumë artistë të famshëm (Foto)

“Ka sytë më njerëzor, që kam parë te ndonjë qen. Madje edhe gojën” si dhe “jo vetëm sytë, por edhe grimasën. E ka sikur të burrave 40 vjeçar, që ia kanë shitur shpirtin korporatës”, ishin dy prej komenteve.

Në anën tjetër, Yogi është krahasuar me artistë të famshëm si këngëtari Ed Sheeran dhe të tjerë.

Qeni me fytyrën e pazakontë, ka ngjashmëri me shumë artistë të famshëm (Foto)

Qeni me fytyrën e pazakontë, ka ngjashmëri me shumë artistë të famshëm (Foto)

Qeni me fytyrën e pazakontë, ka ngjashmëri me shumë artistë të famshëm (Foto)

Mediat janë interesuar dhe kanë pyetur pronaren, nëse ka ndonjë intervenim në fotografi. Ajo ka mohuar ndërhyrjet, ndërsa postoi edhe fotografi tjera të qenit, që vazhdon ta ketë dukjen e pazakontë.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 13, 2018 8:55 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156475
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Qeni me fytyrën e pazakontë, ka ngjashmëri me shumë artistë të famshëm (Foto) Qeni me fytyrën e pazakontë, ka ngjashmëri me shumë artistë të famshëm (Foto)Rating: 4.8