Home / KURIOZITETE / Vozitni biçikletën derisa të njëjtën kohë i lani rrobat, i gjithë procesi zgjat vetëm 10 minuta – dhe kurseni ujin (Video)
Vozitni biçikletën derisa të njëjtën kohë i lani rrobat, i gjithë procesi zgjat vetëm 10 minuta – dhe kurseni ujin (Video)

Vozitni biçikletën derisa të njëjtën kohë i lani rrobat, i gjithë procesi zgjat vetëm 10 minuta – dhe kurseni ujin (Video)

Kjo pajisje shërben për pastrimin e rrobave, kurse punon me ndihmën e biçikletës. Quhet “SpinCycle” dhe është shpikur nga Rich Hewitt.

Idenë për të ndërtuar këtë shpikje i kishte ardhur në kokë derisa po qëndronte në Burundi, pasi atje ishte detyruar t’i lajë rrobat me duar, transmeton Telegrafi.

Vozitni biçikletën derisa të njëjtën kohë i lani rrobat, i gjithë procesi zgjat vetëm 10 minuta – dhe kurseni ujin (Video)

Pajisja montohet lehtë në biçikletë e cila mund të përdoret për punë tjera pa ndonjë problem, dhe derisa sillen pedalet rrobat brenda pajisjes lahen.

I gjithë procesi i larjes rrobave zgjat vetëm 10 minuta, dhe kështu në këtë mënyrë kursehet koha dhe uji.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com April 19, 2018 10:49 am ne link https://kosovatoday.com/?p=166244
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Vozitni biçikletën derisa të njëjtën kohë i lani rrobat, i gjithë procesi zgjat vetëm 10 minuta – dhe kurseni ujin (Video) Vozitni biçikletën derisa të njëjtën kohë i lani rrobat, i gjithë procesi zgjat vetëm 10 minuta – dhe kurseni ujin (Video)Rating: 4.8