Kurti paralajmëron seancë të jashtëzakonshme për nesër, shkak referendumi serb

IKSHPK kërkon nga të testuarit për COVID-19 të izolohen deri t’i marrin rezultatet

Kurti paralajmëron seancë të jashtëzakonshme për nesër

Kryeministri Albin Kurti ka folur shkurt për mediat pas takimin me ambasadorët e shteteve të QUINT-it.

Ai ka thënë se tri institucionet kyçe të shtetit do të dalin me komunikatë të përbashkët gjatë ditës, duke mos dhënë detaje më shumë.

Kurti paralajmëroi seancë të jashtëzakonshme për të shtunën.

“Në takim ishim të pranishëm presidentja, kryekuvendari, unë dhe dy zëvendëskryeministrat. Pas takimit të tri institucionet do të dalim me komunikatë të përbashkët për shtyp”.

“Unë po shkoj në kryeministri që ta përgatisë thirrjen e një seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit për nesër në orën 14:00”.

Lajme me shume...