Kurti tregon se si do të veprojë për hapjen e kufirit me Shqipërinë

Ozark season 3: Laura Linney’s on-screen brother said she ‘made him a better actor’ during intense filming

Ozark season 3: Laura Linney’s on-screen brother said she ‘made him a better actor’ during intense filming

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, informoi se këtë javë do të merret vendimi për hapjen e kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Kreu i qeverisë tha se ky vendim do të bazohet të Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës

“Edhe në këto ditë të kësaj jave duhet ta marrim këtë vendim, duke u bazuar edhe në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë së Kosovës, që kufiri mes Shqipërisë dhe Kosovës të hapet sa më parë. Duam të marrim në vendim politik, por përbrenda të kenë rekomandimet shkencore të Institutit përkatës.”, tha Kurti në Ora News.

Ai shtoi se Kushtetuesja nuk duhet të pranojë që presidenti të shkruajë Kushtetutën.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !