Ky klub nuk heqë dorë nga Sterling

Hellas Verona-Milan, befasi në formacionet zyrtare

Arsenali, ka rritur ndjekjen e sulmuesit anglez të Manchester City, Raheem Sterling përpara një lëvizjeje të mundshme këtë verë, zbulon një raport.

27-vjeçari hyn në vitin e fundit të kontratës së tij në Etihad Stadium në verë, dhe pa rënë dakord për vazhdimin në këtë fazë, spekulimet rreth të ardhmes së tij kanë vazhduar, përcjell ORAinfo.

Thashethemet për një kalim në La Liga me Barcelonën kanë qenë të rregullta, por Calciomercato po raporton se tani janë Topçinjtë ata që po kërkojnë të bëjnë një lëvizje në fund të sezonit.

Hellas Verona-Milan, befasi në formacionet zyrtare

Raporti sugjeron se rreth 50 milionë funte do të mjaftonin për të siguruar nënshkrimin e anglezit, i cili thuhet se është brenda buxhetit të skuadrës së Mikel Artetës për afatin kalimtar.

Klubi i Londrës së Veriut ka qenë gjithashtu i lidhur fort me një lëvizje për shokun e skuadrës së Sterling City, Gabriel Jesus në javët e fundit, me Arteta që kërkon përforcime sulmuese me Eddie Nketiah dhe Alexandre Lacazette që të dy potencialisht të largohen nga Emirates Stadium me transferime të lira në qershor.

Që kur u largua nga Liverpooli për rreth 57 milionë funte në vitin 2015, Sterling ka bërë 336 paraqitje për titullarët e Premier League në të gjitha garat, duke shënuar 128 gola./ORAinfo/