Ky lojtar shkëlqeu mbrëmë në skuadrën e Milanit

Real Madrid e do transferimin e këtij mesfushori

Pierre Kalulu, u thirr në formacion mbrëmë pasi Davide Calabria nuk mundi të bënte lojën për shkak të një dëmtimi.

Dhe francezi, pas një periudhe të suksesshme ndërkombëtare me ekipin U21 të Francës, nuk zhgënjeu, përcjella ORAinfo.

Real Madrid e do transferimin e këtij mesfushori

Në fakt, ai bëri punën e tij shumë mirë në anën e djathtë të fushës dhe u vlerësua me 6/10 në vlerësimet, më e larta nga lojtarët e Milanit. Ai dukej i sigurt dhe nuk kishte frikë të shtynte përpara, siç e pa në grafikun e pozicionit mesatar.

Siç theksohet nga MilanNews, Kalulu duket se është gjithmonë gati edhe kur nuk ka luajtur për disa kohë. Atributet e tij mbrojtëse, përkushtimi dhe krosimi i tij të gjitha e bëjnë atë një opsion shumë të mirë.

Pastaj është tipari i dukshëm, domethënë shkathtësia e tij. Ai mund të luajë pothuajse kudo në mbrojtje dhe Pioli e ka përdorur këtë në të kaluarën. Me pak fjalë, siç përfundon raporti, vendimi për të nënshkruar me të nga akademia e të rinjve të Lyonit ishte i duhuri./ORAinfo/

Lajme me shume...