La Liga i kërkon anulimin e kontratës së re të Mbappes

Milan merr lajmin e madh

La Liga i ka kërkuar gjykatës administrative të Parisit të anulojë kontratën e re të Kylian Mbappe të nënshkruar me PSG-në në maj.

Real Madridi kishte kërkuar prej kohësh nënshkrimin e Mbappe dhe madje u ofroi parisienëve një shumë nëntëshifrore për sulmuesin verën e kaluar, teksa ai po hynte në vitin e fundit të marrëveshjes së tij. PSG e hodhi poshtë ofertën, përcjell ORAinfo.

Milan merr lajmin e madh

Për pjesën më të madhe të sezonit 2021/22, dukej sikur Mbappe do të nënshkruante për Los Blancos në një transferim të lirë, por tronditi botën kur ai shkroi një zgjatje fitimprurëse tre-vjeçare me PSG-në.

Real Madridi dhe La Liga reaguan me tërbim ndaj këtij vendimi dhe këmbëngulën se nuk duhej të ishte e mundur financiarisht që PSG t’i ofronte atij një kontratë të tillë.

Federata spanjolle tani ka nisur apelimet kundër klubit, Ligue 1 dhe mbikëqyrësit financiar të futbollit francez (DNCG) për lejimin e miratimit të një transaksioni të tillë, sipas AFP./ORAinfo/