Lajçak flet pas takimit me Kurtin: Nuk kemi biseduar për hapjen e arkivave të Kosovës


Certifikatat shqiptare të vaksinimit njihen nga Komisioni Evropian

Sot është zhvilluar një takim mes Albin Kurtit dhe Mirosllav Lajçak.

Pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, tha se nuk ka biseduar për hapjen e arkivave të Kosovës.

Lajçak tha se është duke punuar për të caktuar një takim të radhës ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, raporton Ekonomia Online.

Lajçak ka arritur sot në Kosovë, ku do të ketë takime me krerët e shtetit.

Të enjten në mëngjes është paraparë takim me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca


Mundesia me shume...
Pamje me shume...