Lajm i keq për Milanin, ja sa gjatë do të jetë jashtë fushës Tomori

Ylli i Bayern Munchen konfirmon problemet me zemrën

Fikayo Tomori, pësoi një dëmtim në përplasjen e AC Milan kundër Genoas mbrëmë dhe u detyrua të largohej nga fusha. Lajm i keq për kuqezinjtë, të cilët do të qëndrojnë pa mbrojtësin për rreth një muaj.

Këtë e ka bërë të ditur klubi në faqen e tyre zyrtare mbrëmjen e sotme. Tomori iu nënshtrua një operacioni në vrimën e çelësit gjatë ditës së sotme dhe kontrollet fillestare sugjerojnë se duhet të duhet rreth një muaj që anglezi të kthehet,përcjell ORAinfo.

Ylli i Bayern Munchen konfirmon problemet me zemrën

“AC Milan mund të konfirmojë se Fikayo Tomori iu nënshtrua një operacioni në gjurin e tij të majtë për të riparuar dëmtimin e meniskut medial që ndodhi dje.

Operacioni, i kryer në klinikën La Madonnina, ishte një sukses. Ai u krye nga Dr Roberto Pozzoni me ndihmën e ekipit CTS (Qendra e Traumatologjisë Sportive) në Galeazzi në prani të menaxherit shëndetësor të klubit, Stefano Mazzoni.

Fikayo është mirë dhe do të nisë menjëherë rehabilitimin. Koha e rikuperimit vlerësohet të jetë tridhjetë ditë”, thuhet në deklaratë./ORAinfo/

Lajme me shume...