Lajm i mirë: Shërohet nga coronavirusi pacientja 90 vjeçare nga Gjakova

Moti për pesë ditët e ardhshme

Shërohet nga coronavirusi pacientja 90 vjeçare nga Gjakova.

Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Gjakovës, Ferdinand Kolaj, ka teguar se në këtë komunë gjithsej 16 qytetarë janë prekur me coronavirus.

Ai thotë se 11 paceint janë shëruar dhe një pacient ka vdekur, shkruan Reporteri.net.

“Në Komunën e Gjakovës deri tani kemi 16 qytetar që kanë rezultuar pozitive me Covid 19, fatmirësisht të sheruar në këto momente i kemi 11 nga keta pacient, fatkeqësisht një paciente ka humbur jeten dhe 4 pacient pozitive me Covid 19 janë duke u sheruar dhe gjendja tyre paraqitet stabile. Ne si Komune e Gjakovës kemi marre të gjitha masat në lidhje me pandemin dhe gjendja ne përgjithësi është e qetë dhe qe disa dite nuk kemi raste të reja si Covid 19 pozitive. Pacientja e fundit që është shëruar është një e moshuar 90 vjeçare”, ka shkruar Kolaj.

Në nivel vendi janë 823 persona të infektuar, 336 të shëruar dhe 22 të vdekur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !