Lajm i papritur, Man Utd po ia merr yllin e madh Milanit

Ky klub ofron 90 milionë euro për Martinez

Manchester United, është i interesuar për mesfushorin e Milanit, Ismael Bennacer dhe është i gatshëm të paguajë klauzolën e tij të lirimit sipas një raporti.

Rinovimi i Ismael Bennacer u konsiderua një çështje e mbyllur nga kuqezinjtë. AC Milan kishte arritur një marrëveshje në parim me mesfushorin qendror 24-vjeçar për një kontratë të re prej 3.5 milionë euro në sezon deri në vitin 2027.

Megjithatë, kanë kaluar shumë muaj dhe algjeriani nuk e ka vënë në letër një marrëveshje të re. Bisedimet kanë ngecur që atëherë, përcjell ORAinfo.

Ky klub ofron 90 milionë euro për Martinez

Me skadimin e kontratës së tij në dy vjet, klubet e tjera kanë filluar të qarkullojnë. Sipas raportimeve nga Algjeria, Manchester United është i interesuar për Ismael Bennacer. Manchester United aktualisht është në përpjekje për të rindërtuar skuadrën e tyre me elementë të talentuar dhe të rinj në mënyrë që të arrijë me fuqitë fqinje Manchester City dhe Liverpool.

Trajneri i ri i Manchester United, Erik ten Hag, ka Bennacer në listën e tij të objektivave për të përmirësuar mesfushën. Klubi i Premier League po i ofron Victor Lindelof AC Milan-it plus para të gatshme. Anglezët janë të vetëdijshëm për përpjekjen e AC Milan për të nënshkruar me një qendërmbrojtës të ri këtë verë, por Lindelof nuk është një emër që emocionon Paolo Maldinin. /ORAinfo/