Home / LAJME / ​Pas shkarkimit, Tillerson flet për Korenë e Veriut
​Pas shkarkimit, Tillerson flet për Korenë e Veriut

​Pas shkarkimit, Tillerson flet për Korenë e Veriut

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, shkarkimi i të cilit u njoftua sot në mëngjes nga presidenti amerikan, Donald Trump, vlerësoi se presioni i komunitetit ndërkombëtar mbi Korenë e Veriut ka dhënë frytet e saj përtej pritshmërive.

Tillerson i cili do të jetë shef i diplomacisë amerikane deri më 31 mars, numëroi disa arritje, duke filluar nga Koreja e Veriut.

​Pas shkarkimit, Tillerson flet për Korenë e Veriut

“Duke punuar me aleatët tanë, ne kemi tejkaluar pritshmëritë e të gjithë botës me fushatën e presionit mbi Korenë e Veriut”, tha ai.

Donald Trump dhe kreu koreanoverior, Kim Jong Un pritet të takohen në fund të majit.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 13, 2018 9:03 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156516
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . ​Pas shkarkimit, Tillerson flet për Korenë e Veriut ​Pas shkarkimit, Tillerson flet për Korenë e VeriutRating: 4.8