Home / LAJME / A e keni ditur se ky ishte pseudonimi i Jakup Krasniqit gjatë luftës
A e keni ditur se ky ishte pseudonimi i Jakup Krasniqit gjatë luftës

A e keni ditur se ky ishte pseudonimi i Jakup Krasniqit gjatë luftës

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, tani Kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi ka reaguar lidhur me një shkrim të publikuar në media, ku përmendej pseudonimi i tij gjatë kohës së luftës.

Krasniqi, ka thënë se asnjëherë nuk e ka pasur pseudonimin “Kupa”, për të cilin thotë se është prodhim i humorit pas luftës.

 A e keni ditur se ky ishte pseudonimi i Jakup Krasniqit gjatë luftës

Postimi i plotë i Krasniqit:

“Pseudonimi im nuk është i sakt.

Arsyeja: Në luftë nuk kam pasur pseudonim, ndonëse ne ndonjë rast, ish nxënësit me ka thirrur: Mësuesi e në ndonjë rast me kanë thirrur dhe Baci, që me thonë edhe sot.

Opinionit të gjerë, vendor e ndërkombëtar nga 10/11 qershori 1998 i jam prezentuar, me emrin e mbiemrin: Jakup Krasniqi. Gjithashtu edhe më fotografinë e me poshtme, pas pak ditëve.

“Kupa” është prodhim i humorit të pas luftës.

Në fakt, pseudonim kam pasur në ilegalitet nga viti 1973/74 deri në prill të vitit 1981.

Kam pasur dy pseudonime: “Naimi” e “Skënderi””, (sic,), ka shkruar Krasniqi.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 12, 2018 7:43 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156000
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . A e keni ditur se ky ishte pseudonimi i Jakup Krasniqit gjatë luftës A e keni ditur se ky ishte pseudonimi i Jakup Krasniqit gjatë luftësRating: 4.8