Home / LAJME / “Disa deputetë të Vetëvendosjes do ta votojnë Demarkacionin”
“Disa deputetë të Vetëvendosjes do ta votojnë Demarkacionin”

“Disa deputetë të Vetëvendosjes do ta votojnë Demarkacionin”

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Arban Abrashi mendon se demarkacioni me Malin ne Zi do të ratifikohet ditën e mërkurë. Thotë se kjo mund të bëhet edhe pa votat e Listës Serbe pasi pret që votë pro të kenë edhe disa deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje.

“Unë kam bisedu me disa prej tyre që janë shumë konstruktiv dhe ndoshta edhe do të votojnë. Nuk kisha me përmend emra por ka njerëz që mendojnë se ky proces duhet të ecë përpara sepse e ngulfat Kosovën dhe tërë shoqëria po merret me demarkacion tani e tre-katër vjet’, tha Abrashi për televizionin Dukagjini.

Krahu i Dardan Molliqajt në Kuvend, mund të ketë deputetë që do të votojnë shënjimin e kufirit me vendin fqinjë.

“Nga grupi i të pa kënaqurve”, tha Abrashi.

“2-3 se nuk na duhen më shumë të cilët janë konstruktiv që ja dojnë të mirën vendit dhe mendojnë përtej partisë së tyre”, tha Abrashi.

“Disa deputetë të Vetëvendosjes do ta votojnë Demarkacionin”

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com February 23, 2018 9:18 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=151482
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . “Disa deputetë të Vetëvendosjes do ta votojnë Demarkacionin” “Disa deputetë të Vetëvendosjes do ta votojnë Demarkacionin”Rating: 4.8