Home / BOTA / Bankieri kërkoi para nga llogaria e Putinit, përgjigjja e presidentit rus i bëri të qeshin të gjithë në sallë (Video)
Bankieri kërkoi para nga llogaria e Putinit, përgjigjja e presidentit rus i bëri të qeshin të gjithë në sallë (Video)

Bankieri kërkoi para nga llogaria e Putinit, përgjigjja e presidentit rus i bëri të qeshin të gjithë në sallë (Video)

Bankieri rus dhe kryetari i Bankës VTB, Andrej Kostin, i ka kërkuar Vladimir Putinit 104,000 rubla nga llogaria e tij personale për të mbjellë 1040 pemë në rajonin Irkutsk të Siberisë në emër të presidentit të Rusisë.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, ai i tha atij se çdo pemë kushton 100 rubla, prandaj duhet të paguajë aq shumë.

Bankieri kërkoi para nga llogaria e Putinit, përgjigjja e presidentit rus i bëri të qeshin të gjithë në sallë (Video)

Dhe siç mund të shihet, shprehja e fytyrës së Vladimir Putinit në atë moment tregon se presidenti nuk e priste këtë.

“Për këtë ju duhem. Natyrisht, unë nuk kundërshtoj”, thotë Putin, ndërsa të gjithë pjesëmarrësit filluan të qeshin.

Kur Kostini mbaroi fjalimin e tij, ai u ngrit, duke shkuar drejt Putinit.

“Po vjen për paratë. Njerëz të frikshëm këta bankierët”, ka thënë tutje me shaka Putini.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com May 2, 2018 10:48 am ne link https://kosovatoday.com/?p=172990
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Bankieri kërkoi para nga llogaria e Putinit, përgjigjja e presidentit rus i bëri të qeshin të gjithë në sallë (Video) Bankieri kërkoi para nga llogaria e Putinit, përgjigjja e presidentit rus i bëri të qeshin të gjithë në sallë (Video)Rating: 4.8