Home / KOSOVA / Behgjet Pacolli drejt PAN-it, ultimatum LDK-së dhe Vetëvendosjes
Behgjet Pacolli drejt PAN-it, ultimatum LDK-së dhe Vetëvendosjes

Behgjet Pacolli drejt PAN-it, ultimatum LDK-së dhe Vetëvendosjes

Behgjet Pacolli drejt PAN-it, ultimatum LDK-së dhe VetëvendosjesNë emisionin Debat, që do të transmetohet sonte në ora 20:00, kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli rrëfen se ka bërë hapin e parë drejt zhbllokimit të ngërçit politik.

Ai ka paralajmëruar se nuk do të mbajë të bllokuar Kosovën dhe institucionet e vendit, prandaj Lidhja Demokratike e Kosovës, sipas tij, ka 10 ditë kohë për të ndyshuar qëndrimin.

Çfarë kushtesh i ka vënë Behxhet Pacolli LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Si i paralajmëroi ai këto dy parti se nuk do ta bllokojë vendin. Pse ai thotë se do të votojë Kuvendin dhe Qeverinë e Kosovës? Bexhet Pacolli tregon se ende nuk është biseduar për asnjë ndarje ministrish dhe brenda këtyre ditëve do të fillojnë edhe bisedimet me PAN-in.

Çfarë do të kërkojë Behxhet Pacolli nga PAN për tu bërë pjesë e qeverisë???

Ndër të tjera, Pacolli në këtë intervistë e ka bërë të qartë se nëse LDK dhe Vetëvendosje nuk e bëjnë të qartë se i kanë numrat vendi nuk do të vazhdojë të mbetet në bllokadë dhe se ai do t’i bashkohet PAN’it për formimin e institucioneve.

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Behgjet Pacolli drejt PAN-it, ultimatum LDK-së dhe Vetëvendosjes Behgjet Pacolli drejt PAN-it, ultimatum LDK-së dhe VetëvendosjesRating: 4.8