Home / LAJME / Behgjet Pacolli vjen me një njoftim të rëndësishëm për Demarkacionin, ka një problem…
Behgjet Pacolli vjen me një njoftim të rëndësishëm për Demarkacionin, ka një problem…

Behgjet Pacolli vjen me një njoftim të rëndësishëm për Demarkacionin, ka një problem…

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka thënë se seanca për demarkacionin është dashur që të mbahet dje.
Kreu i AKR-së thotë se punë nuk po shkojnë sipas planit në koalicionin qeverisës sa i përket kësaj çështje.

Edhe pse shpreh i bindur se ujdia do të kalojë shumë shpejt në mënyrë që të mos mbesin peng qytetarët.

Behgjet Pacolli vjen me një njoftim të rëndësishëm për Demarkacionin, ka një problem…

“Unë jam shumë i bindur se demarkacioni do të kalojë. Sigurisht nuk po shkon sipas planit unë kam shpresuat që dje do të ndodhte, seanca nuk ndodhi”.

“… shpresoj dhe dua të besoj që çdo moment është i mirë për miratimin e këtij dokumenti i cili na ka lënë peng edhe neve, por edhe qytetarëve të Kosovës”.
Këto komente ai i bëri pas takimit me homologen kroate Marija Pejçinoviq-Buriq në një konferencë të përbashkët.

Pacolli dje u shpreh i bindur se demarkacioni do të kalojë këtë javë.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 14, 2018 1:45 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=156767
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Behgjet Pacolli vjen me një njoftim të rëndësishëm për Demarkacionin, ka një problem… Behgjet Pacolli vjen me një njoftim të rëndësishëm për Demarkacionin, ka një problem…Rating: 4.8