Home / LAJME / Demarkacioni, Vetëvendosje ka një kërkesë urgjente për Kryesinë e Kuvendit
Demarkacioni, Vetëvendosje ka një kërkesë urgjente për Kryesinë e Kuvendit

Demarkacioni, Vetëvendosje ka një kërkesë urgjente për Kryesinë e Kuvendit

Grupi parlamentar i Lëvizjes VETËVENDOSJE! bën të ditur se më 9 mars procedoi kërkesën për debat parlamentar lidhur me të gjeturat e Raportit të Komisionit shtetëror për mirëmbajtjen e vijës kufitare me Malin e Zi.

Vetëvendosje bën të ditur se paralelisht me të, në emër të grupit parlamentar kanë bërë kërkesën edhe për thirrjen e mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit.

Sipas VV-së, padrejtësisht, deputetët e Kuvendit nuk patën mundësi asnjëherë që ta diskutojnë atë raport profesional në të cilin dëshmohet se marrëveshja e nënshkruar nga Hashim Thaçi cenon rëndë integritetin territorial dhe dëmton interesat strategjike dhe ekonomike të Kosovës.

“I bëjmë thirrje kryetarit të Kuvendit që sa më parë ta thërrasë mbledhjen e Kryesisë dhe ta vendosë për diskutim në seancë plenare kërkesën për debatin parlamentar lidhur me Raportin e përgatitur nga Komisioni aktual”, thuhet në njoftimin e Vetëvendosjes.

Demarkacioni, Vetëvendosje ka një kërkesë urgjente për Kryesinë e KuvenditDemarkacioni, Vetëvendosje ka një kërkesë urgjente për Kryesinë e Kuvendit

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 12, 2018 7:35 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=155961
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Demarkacioni, Vetëvendosje ka një kërkesë urgjente për Kryesinë e Kuvendit Demarkacioni, Vetëvendosje ka një kërkesë urgjente për Kryesinë e KuvenditRating: 4.8