Home / BOTA / Francezi bën vetëvrasje në Mekë, në vendin e shenjtë mysliman (Video)
Francezi bën vetëvrasje në Mekë, në vendin e shenjtë mysliman (Video)

Francezi bën vetëvrasje në Mekë, në vendin e shenjtë mysliman (Video)

Francezi bën vetëvrasje në Mekë, në vendin e shenjtë mysliman (Video)

Një njeri i lindur në Evropë kreu vetëvrasje në Xhaminë e Madhe në Mekë, në afërsi të Qabes, tempulli më i shenjtë i Islamit.

Francezi u hodh nga çatia e Xhamisë së Madhe në Mekë, Arabinë Saudite, sipas zyrtarëve sauditë dhe francezë të shtunën.

Ministria e Jashtme franceze konfirmoi shtetësinë e viktimës në AFP, por nuk dha detaje të mëtejshme.

Trupi u transportua në spital, me një hetim që po zhvillohej “për të përcaktuar identitetin e viktimës, çfarë çoi në akt dhe si ai ishte në gjendje ta kryente pavarësisht ekzistencës së një gardhit metalik”, raportoi PS.

Kjë nuk është vetëvrasja e parë në vendin më të shenjtë të Islamit. Në vitin 2011, një njeri bëri vetëvrasje në një mënyrë saktësisht të njëjtë, dokumentuar në një video në YouTube.

Vitin e kaluar, një njeri saudit u përpoq të vinte në zjarr në vendin e shenjtë, përpara Qabes, por u ndalua nga sigurimi. Çdo vit, miliona myslimanë nga mbarë bota kryejnë pelegrinazhin fetar – një hadith – në Mekë, si dhe në Medinë, vendi i dytë më i shenjtë i Islamit, në Arabinë Saudite perëndimore.

PARALAJMËRIM: Videoja e mëposhtme është grafike dhe mund të jetë e ndjeshme.

Francezi bën vetëvrasje në Mekë, në vendin e shenjtë mysliman (Video)

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Nga KosovaToday.com June 11, 2018 10:14 am ne link https://kosovatoday.com/?p=220287
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Francezi bën vetëvrasje në Mekë, në vendin e shenjtë mysliman (Video) Francezi bën vetëvrasje në Mekë, në vendin e shenjtë mysliman (Video)Rating: 4.8