Home / KOSOVA / Hoti: PAN po e bllokon krijimin e institucioneve

Hoti: PAN po e bllokon krijimin e institucioneve

Hoti: PAN po e bllokon krijimin e institucioneveShefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, e ka quajtur të papërgjegjshëm koalicionin e parë në zgjedhje, përkatësisht koalicionin PAN.

“Para 3 jave është dashur ta kemi kuvendin dhe qeverinë”, tha Hoti, duke fajësuar koalicionin PAN për bllokimin e themelimit të institucioneve, dhe bëri të qartë që institucionet e vendit themelohen vetëm nga shumica në kuvend.

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Hoti: PAN po e bllokon krijimin e institucioneve Hoti: PAN po e bllokon krijimin e institucioneveRating: 4.8