Home / LAJME / Hykmete Bajrami akuzon Qeverinë Haradinaj: Për 3 muaj shpenzoi sa Qeveria Mustafa për 12 muaj
Hykmete Bajrami akuzon Qeverinë Haradinaj: Për 3 muaj shpenzoi sa Qeveria Mustafa për 12 muaj

Hykmete Bajrami akuzon Qeverinë Haradinaj: Për 3 muaj shpenzoi sa Qeveria Mustafa për 12 muaj

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, ka kritikuar qeverinë e vendit, të udhëhequr nga Ramush Haradinaj, për shpenzimin e parasë publike.

Bajrami, ish-ministre e Tregtisë dhe Industrisë, ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se “pothuajse në secilën mbledhje” të Qeverisë Haradinaj “ndahen mjete pa kurrfarë kriteri”.

“Vetëm në tre muajt e parë, rezerva shtetërore është shpenzuar në atë masë sa Qeveria Mustafa ka shpenzuar brenda dymbëdhjetë muajve”, është shprehur Bajrami.Hykmete Bajrami akuzon Qeverinë Haradinaj: Për 3 muaj shpenzoi sa Qeveria Mustafa për 12 muaj

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com May 18, 2018 8:17 am ne link https://kosovatoday.com/?p=180904
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Hykmete Bajrami akuzon Qeverinë Haradinaj: Për 3 muaj shpenzoi sa Qeveria Mustafa për 12 muaj Hykmete Bajrami akuzon Qeverinë Haradinaj: Për 3 muaj shpenzoi sa Qeveria Mustafa për 12 muajRating: 4.8

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other