Home / KOSOVA / Isa Mustafa befason me disa fjalë për diasporën
Isa Mustafa befason me disa fjalë për diasporën

Isa Mustafa befason me disa fjalë për diasporën

Isa Mustafa befason me disa fjalë për diasporënKryeministri në detyrë i Kosovës, Isa Mustafa, përmes një statusi në Facebook, ka zgjedhur fjalë miradije për diasporën tonë.

Ai thotë se bashkatdhetarët tanë në diasporë janë krenaria e Kosovës dhe janë kontribuues qenësor të çdo suksesi të shtetit tonë.

“Republika e Kosovës, institucionet e saj dhe çdo qytetar i Kosovës i janë mirënjohës çdo mërgimtari për kontributin dhe për vizitat e përvitshme që na gjallërojnë, na e hijeshojnë vendin, si dhe na disponojnë pa masë”, ka thënë Mustafa.

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Isa Mustafa befason me disa fjalë për diasporën Isa Mustafa befason me disa fjalë për diasporënRating: 4.8