Home / KOSOVA / Ja kur pritet të shpallën rezultatet përfundimtare për kryetar komunash
Ja kur pritet të shpallën rezultatet përfundimtare për kryetar komunash

Ja kur pritet të shpallën rezultatet përfundimtare për kryetar komunash

Procesi i pranimit të materialit të ndjeshëm do të përmbyllet gjatë ditës së sotme dhe brenda afatit të planifikuar.

Kështu tha në një prononcim për Telegrafin, koordinatori i Qendrës së Numërimit dhe Rezultateve, Burim Ahmetaj.

Ahmetaj theksoi se procesi i pranimi i materialit të ndjeshëm është duke shkuar në mënyrë të rregullt dhe të qetë.

“Jemi në proces dhe besoj që sot do të përmbyllet procesi i pranimit të materialit të ndjeshëm. Procesi është duke shkuar mirë, dhe jemi brenda afateve të planifikuara por në të njëjtën kohë jemi edhe duke i procesuar të dhënat, kështu që procesi është duke rrjedh normalisht. Parregullsi nuk ka shumë të mëdha”, u shpreh ai.

Ahmetaj tha po ashtu se në fund të javës do të fillojnë numërimin e votave me kusht dhe me post, pasi numërimi i votave të rregullta sipas tij është bërë nëpër vendvotime.

“Faktikisht numërimi i fletëvotimeve të rregullta është bërë nëpër vendvotime, ndërsa në fund të javës do të fillojmë numërimin e votave me kusht dhe nga fillimi i javës së ardhshme t’i kemi rezultatet për kryetarë të komunave, ku më pas do të dihet se cila komunë do të shkojë në balotazh”, tregoi tutje ai.

E sa i përket rezultateve për kuvende komunale Ahmetaj tha se ato marrin më shumë kohë pasi numri i kandidatëve është më i madh.

 

Ja kur pritet të shpallën rezultatet përfundimtare për kryetar komunash
Ja kur pritet të shpallën rezultatet përfundimtare për kryetar komunash
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com October 23, 2017 10:13 am ne link https://kosovatoday.com/?p=89553
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ja kur pritet të shpallën rezultatet përfundimtare për kryetar komunash Ja kur pritet të shpallën rezultatet përfundimtare për kryetar komunashRating: 4.8