Home / KOSOVA / KQZ-ja nesër certifikon kandidatët dhe subjektet për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale

KQZ-ja nesër certifikon kandidatët dhe subjektet për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale

KQZ-ja nesër certifikon kandidatët dhe subjektet për pjesëmarrje në zgjedhjet lokaleKomisioni Qëndror i Zgjedhjeve (KQZ) nesër do të ketë mbledhje.

Valmir Elezi, zëdhënësi i KQZ-së i ka thënë lajmi.net se në rend të ditës do të jetë për shqyrtim dhe miratim rekomandimi për certifikimin e subjekteve dhe kandidatëve për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale të 22 tetorit.

Fushata për zgjedhjet lokale fillon më 22 shtator dhe subjektet politike, si dhe kandidatët do të kenë kohë një muaj për të shpalosur programet e tyre para qytetarëve.

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . KQZ-ja nesër certifikon kandidatët dhe subjektet për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale KQZ-ja nesër certifikon kandidatët dhe subjektet për pjesëmarrje në zgjedhjet lokaleRating: 4.8