Home / BOTA / Kroacia blen avionë luftarakë nga Izraeli, vlera arrin në 500 milionë dollarë
Kroacia blen avionë luftarakë nga Izraeli, vlera arrin në 500 milionë dollarë

Kroacia blen avionë luftarakë nga Izraeli, vlera arrin në 500 milionë dollarë

Mediat e huaja kanë njoftuar se se kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu dhe homologu i tij kroat, Andrej Plenkoviq, kanë rënë dakord se Kroacia të blejë avionë luftarakë F-16 nga Izraeli.

“Kroacia ka marrë në konsideratë planet për të blerë avionë izraelitë për të përmirësuar flotën e saj të MIG-ve sovjetike, të vjetruar”, citohet një medium izraelit nga mediat kroate, përcjell Telegrafi.

Kroacia blen avionë luftarakë nga Izraeli, vlera arrin në 500 milionë dollarë

Sipas këtij mediumi, vlera e marrëveshjes arrin deri në 500 milionë dollarë.

“Ky zhvillim është një shembull tjetër i lidhjeve të thella mes dy vendeve”, ka thënë zyra e kryeministrit izraelit Netanyahu.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com January 26, 2018 2:52 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=145218
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kroacia blen avionë luftarakë nga Izraeli, vlera arrin në 500 milionë dollarë Kroacia blen avionë luftarakë nga Izraeli, vlera arrin në 500 milionë dollarëRating: 4.8