Home / LAJME / Kryetari i Kuvendit të Bullgarisë sot viziton Maqedoninë

Kryetari i Kuvendit të Bullgarisë sot viziton Maqedoninë

Kryetari i Kuvendit të Bullgarisë sot viziton MaqedoninëKryetari i Kuvendit të 44-të popullor të Republikës së Bullgarisë, Dimitar Glavchev sot do të qëndrojë për vizitë punë në Maqedoni.

Glavchev në kuadër të vizitës së tij do të ketë takim me kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Glavchev vjen në Maqedoni pas nënshkrimit të marrëveshjes për fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Bullgarisë, e cila më 2 gusht u nënshkruajt nga kryeministrat e dy vendeve, Zoran Zaev dhe Boyko Borisov

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kryetari i Kuvendit të Bullgarisë sot viziton Maqedoninë Kryetari i Kuvendit të Bullgarisë sot viziton MaqedoninëRating: 4.8