Home / BOTA / Kthehet dimri: Stuhi e acar në SHBA
Kthehet dimri: Stuhi e acar në SHBA

Kthehet dimri: Stuhi e acar në SHBA

Qindra fluturime janë anuluar, ndërsa autostradat janë mbuluar nga akulli në disa shtete amerikane, teksa një stuhi vdekjeprurëse ka goditur pjesën qendrore të Shteteve të Bashkuara, nga brigjet e Gjirit të Meksikës e deri në liqenet veriore, duke sjellë borë, erëra të forta, reshje shiu dhe breshër.

Në Aeroportin ndërkombëtar “Sent Poll” aeroplanët kanë qëndruar në tokë, pasi stuhia e borës e bëri tejet të vështirë mbajtjen pastër të pistës, ndërsa aeroplanët ishin të mbuluar nga shtresa akulli e bore.

Kthehet dimri: Stuhi e acar në SHBA

Kthehet dimri: Stuhi e acar në SHBA

Afro 470 fluturime u anuluan, përpara se njëra prej pistave të hapej për pak kohë pas orës 22:00 të mbrëmjes, tha një zëdhënës i aeroportit.

Autoritetet mbyllën disa autostrada në jugperëndim të Minesotës, ku u këshillua të mos lëvizej, ndërsa kushtet për drejtim të automjeteve u bënë tejet të vështira edhe në pjesën jugore të shtetit.
Kthehet dimri: Stuhi e acar në SHBA

Shërbimi Kombëtar i Motit parashikoi mbi 51 cm borë në pjesën jugore të këtij shteti, përfshi Miniepëllisin dhe Sent Pllin, gjatë kësaj të diele.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com April 15, 2018 8:31 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=165324
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Kthehet dimri: Stuhi e acar në SHBA Kthehet dimri: Stuhi e acar në SHBARating: 4.8