Home / BOTA / LAJME / BOTË Erdogan: Gylen, edhe ti do të vish sikur gjithë të tjerët
LAJME / BOTË Erdogan: Gylen, edhe ti do të vish sikur gjithë të tjerët

LAJME / BOTË Erdogan: Gylen, edhe ti do të vish sikur gjithë të tjerët

Turqia ka arritur të sjellë në vend 80 pjesëtarë të organizatës terroriste FETO, të cilët kanë qëndruar jashtë vendit, deklaroi presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Në një fjalim në mbledhjen e zakonshme të Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim (AK) në Stamboll, Erdogan tha se deri më sot, në Turqi janë sjellë 80 terroristë të FETO-s.

LAJME / BOTË Erdogan: Gylen, edhe ti do të vish sikur gjithë të tjerët

“Do t’i ndjekim edhe tjerët”, tha Erdogan, duke shprehur bindjen për sjelljen në Turqi edhe të liderit të FETO-s, Fetullah Gylen.

“Ti, që aktualisht ndodhesh në Pennsylvania, do të vish gjithashtu”, shtoi më tej presidenti turk.

Kohë më parë, zyrtarët e inteligjencës turke, sollën në Turqi tre pjesëtarë të lartë të FETO-s, të cilët ishin kapur gjatë një operacioni antiterrorist në Gabon të Afrikës, ndërsa gjatë muajit mars nga Kosova në Turqi u dërguan edhe gjashtë pjesëtarë të lartë të FETO-s, të cilat u kapën pas një operacioni të Agjencisë Kombëtare Turke të Inteligjencës (MIT) në bashkëpunim me inteligjencën kosovare, transmeton Anadolu Agency (AA).

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com April 15, 2018 8:29 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=165321
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . LAJME / BOTË Erdogan: Gylen, edhe ti do të vish sikur gjithë të tjerët LAJME / BOTË Erdogan: Gylen, edhe ti do të vish sikur gjithë të tjerëtRating: 4.8