Home / BOTA / Policia katalunase parandaloi mbrëmë një tjetër sulm, vrau pesë terroristë në jug të Barcelonës

Policia katalunase parandaloi mbrëmë një tjetër sulm, vrau pesë terroristë në jug të Barcelonës

Policia katalunase parandaloi mbrëmë një tjetër sulm, vrau pesë terroristë në jug të BarcelonësPolicia katalunase ka vrarë 5 sulmues mbrëmë të cilët po planifikonin të sulme të tjera, ata u zun në qytetin Cambrila, 100 kilometra larg Barcelonës.

Policia ka thënë, se sulmuesit ishin të lidhur me sulmin në Barcelonë nga i cili mbetën 13 të vdekur dhe mbi 100 të lënduar, shkruan El Pais, transmeton lajmi.

Sulmuesit kishin të veshur rripa shpërthyes, mirëpo policia ka vepruar shpejt për të ndalur një kasaphane që do mund të ndodhte në qytetin turistik Cambrila, siç ndodhi në Barcelonë.

Policia katalunase parandaloi mbrëmë një tjetër sulm, vrau pesë terroristë në jug të Barcelonës

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Policia katalunase parandaloi mbrëmë një tjetër sulm, vrau pesë terroristë në jug të Barcelonës Policia katalunase parandaloi mbrëmë një tjetër sulm, vrau pesë terroristë në jug të BarcelonësRating: 4.8