Home / BOTA / Presidenti demanton policinë: 12 të vdekur, 15 të tjerë në gjendje të rëndë

Presidenti demanton policinë: 12 të vdekur, 15 të tjerë në gjendje të rëndë

Presidenti demanton policinë: 12 të vdekur, 15 të tjerë në gjendje të rëndëPresidenti i Katalonisë, Carles Puigdemont tha se në sulmin e Barcelonës janë vrarë 12 persona, 80 janë të lënduar dhe 15 janë në gjendje shumë të rëndë.

Ai gjithashtu konfirmoj se dy persona janë arrestuar, transmeton lajmi.net.

Ministri i Brendshëm Joaquim Forn, më parë pati thënë se 13 persona janë vrarë dhe 80 janë të lënduar në sulmin e Barcelonës.

Ai më pas shtoi se një person është arrestuar dhe janë trajtuar si terroristë, por mohojë raportet e medias se pas sulmi nuk ka pasur pengje në restorant.

La Rambla, është zona më e frekuentuar në Barcelonë, dhe një nga destinacionet kryesore turistike në qytet këmbësorët lëvizin në mes të rrugës kur furgoni u përplas në ta.

Sulmuesi është identifikuar nga policia dhe ai është Driss Oukabir, ai ka iku menjëherë pas sulmit, teksa policia është në kërkim të tij.

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Presidenti demanton policinë: 12 të vdekur, 15 të tjerë në gjendje të rëndë Presidenti demanton policinë: 12 të vdekur, 15 të tjerë në gjendje të rëndëRating: 4.8