Home / LAJME / Pushteti i pasigurt për ta thirrur vazhdimin e seancës për ratifikimin e demarkacionit
Pushteti i pasigurt për ta thirrur vazhdimin e seancës për ratifikimin e demarkacionit

Pushteti i pasigurt për ta thirrur vazhdimin e seancës për ratifikimin e demarkacionit

Në pritje të konfirmimit nga Lista Serbe, zyrtarë të partive në pushtet kanë vazhduar me deklaratat optimiste se gjatë kësaj jave do të ratifikohet Marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi, shkruan sot Koha Ditore.

Vetë deputetët e subjektit kryesor serb në Kosovë nuk kanë pranuar të flasin për këtë çështje. Deputeti Slavko Simiq, i cili gjendej në Kuvendin e Kosovës të enjten, ku është mbajtur seanca plenare me pika të tjera, nuk është përgjigjur nëse janë marrë vesh me koalicionin qeverisës për ta votuar demarkacionin.

Pushteti i pasigurt për ta thirrur vazhdimin e seancës për ratifikimin e demarkacionit

Marrëveshja e arritur mes koalicionit qeverisës dhe partisë opozitare- LDK është e pamjaftueshme për t’i siguruar dy të tretat.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 14, 2018 9:39 am ne link https://kosovatoday.com/?p=156711
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Pushteti i pasigurt për ta thirrur vazhdimin e seancës për ratifikimin e demarkacionit Pushteti i pasigurt për ta thirrur vazhdimin e seancës për ratifikimin e demarkacionitRating: 4.8