Home / LAJME / Sela: Aleanca për Shqiptarët nuk largohet nga Qeveria
Sela: Aleanca për Shqiptarët nuk largohet nga Qeveria

Sela: Aleanca për Shqiptarët nuk largohet nga Qeveria

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela përgënjeshtroi lajmet se partia e tij do ta braktisë koalicionin qeveritar pas zgjedhjeve lokale.

Sela në një deklaratë për Alsat-M pohon se bëhet fjalë për spekulime, të cilat i përhap Bashkimi Demokratik për Integrim për nevojat e zgjedhjeve lokale.

“Bëhet fjalë për dezinformata që i përhap BDI-ja në funksion të zgjedhjeve lokale, duke tentuar që ta frikësojë popullin, ashtu siç ka vepruar gjithmonë. Kjo nuk është aspak e vërtetë sepse për këto çështje nuk vendos BDI. Ne në Qeveri jemi bartësit kryesor të reformave që ajo i bën dhe ne jemi garanci për reformat. Nuk mundte garancii për reformat të jetë një subjekt politik që ka krijuar probleme, siç është BDI. Bëhet fjalë vetëm për spekulime dhe propagandë të BDI-së, asgjë më tepër”, thotë Sela

 

 

Sela: Aleanca për Shqiptarët nuk largohet nga Qeveria
Sela: Aleanca për Shqiptarët nuk largohet nga Qeveria
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com October 20, 2017 9:32 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=88706
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Sela: Aleanca për Shqiptarët nuk largohet nga Qeveria Sela: Aleanca për Shqiptarët nuk largohet nga QeveriaRating: 4.8