Simiq flet për pajtimin serbo-shqiptar – Kosova Today News
Home / KOSOVA / Simiq flet për pajtimin serbo-shqiptar
Simiq flet për pajtimin serbo-shqiptar

Simiq flet për pajtimin serbo-shqiptar

Simiq flet për pajtimin serbo-shqiptar
Simiq flet për pajtimin serbo-shqiptar
Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Slavko Simiq është takuar sot në Prishtinë me kryetarin e Shqipërisë Ilir Meta të cilit i ka thënë se pajtimi i serbëve dhe i shqiptarëve është çelës për ruajtjen e paqes e të stabilitetit në Ballkanin Perëndimor, transmeton Koha.

Simiq, siç thuhet në kumtesën e kabinetit të tij, ka konstatuar se serbët dhe shqiptarët duhet “të mbeten bosht i paqes në rajon”.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Simiq flet për pajtimin serbo-shqiptar Simiq flet për pajtimin serbo-shqiptarRating: 4.8