Home / LAJME / Thaçi udhëton për në Mbretërinë e Bashkuar, ja pse
Thaçi udhëton për në Mbretërinë e Bashkuar, ja pse

Thaçi udhëton për në Mbretërinë e Bashkuar, ja pse

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar për në Mbretërinë e Bashkuar, ku do të zhvillojë takime me përfaqësues shtetëror në Londër.

Gjatë qëndrimit atje, presidenti Thaçi do të takohet me Sekretarin e Shtetit për Punë të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, me të cilin do të flasë për thellimin e marrëdhënieve ndërmjet dy shteteve.

Thaçi, po ashtu, do të marrë pjesë edhe në promovimin e librit biografik “New State, Modern Statesman: Hashim Thaçi – A Biography”, me autorë Roger Boyes dhe Suzy Jagger.

Në këtë promovim, përveç autorëve të librit, pritet të marrin pjesë edhe personalitete të jetës politike dhe publike në Britani të Madhe.Thaçi udhëton për në Mbretërinë e Bashkuar, ja pse

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 12, 2018 7:36 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=155975
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Thaçi udhëton për në Mbretërinë e Bashkuar, ja pse Thaçi udhëton për në Mbretërinë e Bashkuar, ja pseRating: 4.8