“Lajmi për vdekjen e Kim Jong Un do jepet në fundjavë”, ish-zyrtari: Ja kush është pasuesi

Studimi amerikan: Sa do zgjasë pandemia e koronavirusit dhe kur do të dalë vaksina

Studimi amerikan: Sa do zgjasë pandemia e koronavirusit dhe kur do të dalë vaksinaNjë ish-zyrtar i Koresë së Veriut është shprehur për mediat e huaja se është 99% i sigurt se diktatori Kim Jong-un ka ndërruar jetë gjatë operacionit në zemër. Ji Seong-ho, tha se lajmin për vdekjen e tij me shumë mundësi mediat do ta japin këtë fundjavë.

“Unë jam informuar se Kim vdiq fundjavën e kaluar. Nuk është 100 përqind e sigurt, por mund të them se jam i sigurtë 99%. Kim Yo Jong, motra e udhëheqësit, me shumë mundësi do të zërë vendin e tij,”-tha Ji.

Ji Seong-ho është një ish-zyrtar i Koresë së Veriut, i cili aktualisht jeton në Korenë e Jugut, ku punon për të rritur ndërgjegjësimin lidhur me çfarë po ndodh në atdheun e tij. Gjatë arratisjes së tij, ai u plagos keq nga një tren, por arriti të shpëtojë.

Zhdukja e liderit komunist të Koresë së Veriut Kim Jong Un prej datës 11 prill, është ende mister pavarësisht deklaratave të shumta që janë bërë për të. Deri më tani ekzistojnë dy pretendime kryesore që Kim ka vdekur dhe se Kim është zhdukur qëllimisht. Por dihet se Kim sëfundmi ka bërë një operim në zemër dhe se gjendja e tij shëndetësore mund të jetë kritike.

Ndërkohë disa zyrtarët në Korenë e Jugut dhe në Shtetet e Bashkuara kanë thënë se Kim Jong Un mund të jetë duke qëndruar në një vendpushim bregdetar për të shmangur ekspozimin ndaj koronavirusit.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !