Liverpool 3-1 Man City, notat e lojtarëve: Salah më i miri, Haaland dështim

Pasi i refuzoi Dzeko, Dortmund e kërkon Piatekun

Notat e lojtarëve, Liverpool 3-1 Man City.

Liverpooli ka arritur ta mposht Man Cityn me rezultat 3-1 në ndeshjen e Superkupës së Anglisë, apo siç njihet ndryshe si Community Shield.

Trent Alexander-Arnold, Mohamed Salah dhe Darwin Nunez i shënuan golat për Liverpoolin, ndërsa golin e vetëm për ‘qytetarët’ e shënoi Julian Alvarez.

Lojtari më i mirë i ndeshjes u shpall Salah me notën 8.7.

Pas tij u vlerësuan Andrew Robertson (7.3), Jordan Henderson (7.2), Alexander-Arnold (7.1).

Te Man City më i miri ishte Rodri me notën 7.5, ndërsa më i dobëti në fushë ishte Ederson me 5.9.

Pasi i refuzoi Dzeko, Dortmund e kërkon Piatekun

Pasi i refuzoi Dzeko, Dortmund e kërkon Piatekun