Liverpool – Chelsea, formacionet e mundshme


Formacionet e mundshme: Liverpool – Chelsea.

Liverpool dhe Chelsea do të përballen ndaj njëra tjetrës sonte (e enjte) me fillim nga ora 21:15.

Një nga ndeshjet më interesante të javës së 29-të në Premierligë do të jetë pikërisht përballja mes The Reds dhe Bluve të Londrës, transmeton lajmi net.

Të dy klubet po luftojnë për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve dhe kjo ndeshje mund të vendos shumëçka.

Chelsea ka një pikë më shumë sesa Liverpool (44) dhe kësisoj është e pozicionuar në vendin e pestë.

Formacionet e mundshme:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Phillips, Fabinho, Robertson; Thiago, Wijnaldum, Jones; Salah, Firmino, Mane

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rudiger; James, Kante, Kovacic, Alonso; Mount, Giroud, Werne


Mundesia me shume...
Pamje me shume...