Liverpool dhe Milan nuk janë në bisedime për Bennacer – lojtari ka ide të tjera

Balotelli arrin marrëveshje personale me skuadrën zvicerane

Nuk ka negociata aktive midis AC Milan dhe Liverpool mbi Ismael Bennacer pavarësisht thashethemeve të mëparshme.

Mesfushori është i përqendruar në sezonin e ri në vazhdim me kuqezinjtë dhe në fakt pret që agjenti i tij të gjejë një marrëveshje për rinovimin e kontratës me drejtorët Paolo Maldini dhe Ricky Massara.

Hafid Derradji i BeINSports raportoi më herët gjatë ditës së sotme se Manchester City, Liverpool dhe ish-skuadra e tij Arsenal janë të gjithë në kërkim të lojtarit algjerian, duke shpresuar të përfitojnë në rast se një marrëveshje rinovimi nuk arrihet, përcjell ORAinfo.

Balotelli arrin marrëveshje personale me skuadrën zvicerane

Milani nuk dëshiron të shesë Bennacer, por kontrata e tij – e cila zgjat deri në vitin 2024 – ka një klauzolë lirimi prej 50 milionë euro.

Sipas Derradji, menaxhmenti dëshiron ta rrisë atë në 100 milionë euro duke rritur pagën vjetore të lojtarit në trefishin e asaj që është sot në këmbim të rinovimit të marrëveshjes së tij deri në vitin 2027.

Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i Milanit për mesfushorin Bennacer. /ORAinfo/