Liverpool e kërkon me ngulm këtë lojtar

Garën e Scudettos e kanë në “duar” këta lojtarë të Milanit

Liverpool shpreson të nënshkruajë me mbrojtësin e Aberdeen, Calvin Ramsay në një marrëveshje prej 4 milionë funtesh (5 milionë dollarë), konfirmon GOAL.

Mbrojtësi i djathtë 18-vjeçar është identifikuar si një mësues ideal për Trent Alexander-Arnold, dhe Reds tani po kërkojnë të përfundojnë nënshkrimin sa më shpejt të jetë e mundur,përcjell ORAinfo.

Garën e Scudettos e kanë në “duar” këta lojtarë të Milanit

Sidoqoftë, ata përballen me konkurrencë, me Leeds United gjithashtu të interesuar për ndërkombëtarin U21 të Skocisë./ORAinfo/