Lojtari i Barcelonës po i bashkohet Chelseas

Chelsea synon të transferojë lojtarin e Barcelonës.

I synuar të largohej nga Barcelona FC për 21 milionë euro që gjigantët spanjollë e kishin blerë nga Ajax, në tetor 2020, mbrojtësi i djathtë amerikan dhe anësori 21-vjeçar Sergiño Dest mund t’i bashkohet së shpejti Chelseat,përcjell ORAinfo.

Blutë, në fakt, thuhet se janë përpara Bayern Munichut për të transferuar lojtarin.

Ende në një marrëveshje me Blaugrana deri në qershor 2025, holandezi i lindur duket i emocionuar nga shansi për të zbritur në terrenin e Stamford Bridge, edhe në gjysmë të sezonit./ORAinfo/

Lajme me shume...