Lojtari i njohur rinovon me Romën


Futbollisti shumë i njohur ka rinovuar me Romën.

Mbrojtësi Roger Ibanez ka nënshkruar kontratë afatgjatë me Romën deri në qershor të vitit 2025, me raportimet që thuhet se i është dyfishuar paga.

Sipas Sky Sport Italia, 22-vjeçari praktikisht dyfishoi pagën kur iu bashkua nga Atalanta në janarin e 2020.

“Rinovimi i kontratës vërtetë vlen për mua. Kam punuar të tregoj se meritoj të përfaqësojë këtë klub”.

“Jam në dijeni se duhet të përmirësohemi dhe një gjë është e sigurt: Do bëjë gjithçka për Romën”, tha ai.


Mundesia me shume...
Pamje me shume...