Mahrez, Botman, Sanches dhe Origi, Di Marzio flet për planin e Milanit në merkaton e verës

Nis Eurovision, Shqipëria e hap natën e parë të spektaklit

Gianluca Di Marzio ka dhënë një përditësim për një numër emrash të ndryshëm që janë lidhur me AC Milan në javët e fundit.

Siç raporton MilanLive, ai konfirmoi se “Botman dhe Origi janë emra të vërtetë, të vërtetë”, por shtoi se “derisa të bëhet ndryshimi i pronësisë do të mbetet e vështirë të dihen detajet”, përcjell ORAinfo.

Nis Eurovision, Shqipëria e hap natën e parë të spektaklit

Megjithatë, ka ende ‘negociatat që tashmë mund të përcaktohen tani’ dhe Origi nga Liverpooli është ’emri më i afërt’ për momentin.

Për sa i përket mesfushës, ka pasur ‘hapa përpara’ në bisedimet për Renato Sanches të Lille.

Nis Eurovision, Shqipëria e hap natën e parë të spektaklit

Ai shtoi se Mahrez është një objektiv i ‘pamundshëm’ për momentin, ndërsa Berardi është një lojtar për të cilin drejtuesit po flasin, por ai nuk është zgjedhja e parë.

Nis Eurovision, Shqipëria e hap natën e parë të spektaklit

Së fundi, Di Marzio pretendon se Romagnoli ‘takoi Lazion 20 ditë më parë për herë të fundit’, por oferta e Biancocelestit është më e ulët se ajo që ai fiton aktualisht te Milani dhe për këtë arsye ai mund të qëndrojë dhe të rinovojë kontratën me Milanin. /ORAinfo/