Maldini afër dështimit për De Ketelaere

Gazetari i njohur zbulon transferin e madh të Milanit?

Tani jemi në fazën vendimtare në lidhje me të ardhmen e Charles De Ketelaere dhe takimi që u zhvillua sot në Lugano midis drejtuesve të Milanit dhe Club Brugge nuk çoi në një përditësim thelbësor.

Sipas informacioneve të SempreMilan, Club Brugge mbetet i vendosur në kërkesat e tyre prej 35 milionë eurosh të fiksuara me Leeds United që ka paraqitur një ofertë prej 37 milionë euro, por lojtari dëshiron të bashkohet me kuqezinjtë.

Paolo Maldini dhe Ricky Massara e dinë se duke arritur në këtë pikë të negociatave dhe me një diferencë kaq të vogël midis ofertës dhe kërkesës, hezitimi i vazhdueshëm mund të jetë fatal, përcjell ORAinfo.

Gazetari i njohur zbulon transferin e madh të Milanit?

Prandaj pritet një telefonatë në orët e ardhshme midis Maldini, Massara dhe CEO Ivan Gazidis për të përditësuar pronarët e Elliott Management dhe për të kërkuar një përpjekje të mundshme të mëtejshme ekonomike për të përfunduar marrëveshjen.

Deri më sot, Elliott Management nuk ka shprehur ndonjë dëshirë të veçantë për të rritur buxhetin e vënë në dispozicion të menaxhmentit për tregun duke qenë se mbyllja e marrjes nga RedBird Capital është planifikuar për në shtator.

Maldini do të përpiqet të luajë kartën e fundit që është të marrë më shumë para nga fondi mbrojtës amerikan, por përndryshe negociatat me Brugge për De Ketelaere mund të mbarojnë përfundimisht.

Për të mbrojtur veten në rast se CDK nuk vjen, Milani ka punuar me Chelsean për Hakim Ziyech javët e fundit.

Palët duket se kanë arritur një marrëveshje mbi bazën e një tarife prej 10 milionë eurosh, por pengesa e pagës neto prej 6 milionë eurosh për sezonin e marokenit duhet të kapërcehet. /ORAinfo/