Maldini ‘blindon’ tre yje deri në vitin 2027

Dështon transferi i Maldinit te Verona, kjo është arsyeja

Milan nuk po punon vetëm për nënshkrime të reja për të shtuar cilësinë e skuadrës aktuale, pasi ata po synojnë gjithashtu të sigurojnë të ardhmen afatgjatë të yjeve aktualë.

Sipas edicionit të sotëm të mëngjesit të Il Giornale, drejtuesit e kuqezinjve janë aktualisht në negociata për rinovimin e tre lojtarëve kryesorë deri në vitin 2027: konkretisht Fikayo Tomori, Pierre Kalulu dhe Sandro Tonali, përcjell ORAinfo.

Dështon transferi i Maldinit te Verona, kjo është arsyeja

Dy qendërmbrojtësit dhe mesfushori qendror kishin një ndikim të madh në fitoren e Scudetto-s sezonin e kaluar dhe plani është që ata të shpërblehen për paraqitjet e tyre me një marrëveshje të zgjatur, por edhe një rritje të konsiderueshme të pagave.

Sigurisht, ndërkohë që ka gjithmonë një theks në media për nënshkrimet e reja që mund të bashkohen për të ngritur nivelin e skuadrës aktuale, largimet e Gianluigi Donnarumma dhe Franck Kessie gjatë dy verave të fundit tregojnë gjithashtu rëndësinë e blindimit të shtyllave të projektin aktual. /ORAinfo/