Mali i Zi merr vendimin: Nga data 1 qershor në vend hyjnë edhe kosovarët

Mali i Zi mori vendimin që nga data 1 qershor, në territorin vendit të hyjnë shtetasit e Kosovës.

Trupi Koordinues Nacional i Malit të Zi njoftoi se ka vendosur me propozim të Institutit për Shëndet Publik të Malit të Zi.

Mali i Zi lejon hyrjen në territorin e këtij vendi, pa karantinë dhe vetëizolim, të banorëve të vendeve që kanë më pak se 25 të infektuar për 100 mijë banorë.

Lista do të vlerësohet çdo javë, ndërsa në të aktualisht janë Sllovenia, Islanda, Kroacia, Sllovakia, Shqipëria, Austria, Norvegjia, Monako, Kosova, Gjermania, Greqia, Hungaria, Danimarka, Lituania, Letonia, Azerbajxhani, Luksemburgu, Bosnjë-Hercegovina, Bullgaria, Izraeli, Maqedonia e Veriut, Irlanda, Çekia, Finlanda dhe Estonia.

“Mali i Zi nuk mbyll kufijtë. Përkundrazi. Kufijë tanë po i hapim dhe atë në përputhje me sugjerimet e profesionistëve, për shumë vende, për të mirën e qytetarëve dhe të turistëve që do të na vizitojnë këtë verë”, ka thënë Milutin Simoviç, kryetar i Trupit Koordinues.

Në listë nuk është Serbia, e kjo ka sjellë përplasje e reagime mes dy shteteve.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !