Man City kërkon zëvendësimin e Bernardo Silvës prej 70 milionë eurosh – pse Milani është vëzhgues i mprehtë

Barcelona nuk heq dorë nga transferimi i lojtarit të Chelseas

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka pohuar se ai nuk do të pengojë Bernardo Silva nëse dëshiron të bashkohet me Barcelonën dhe situata mund të ndikojë në Milan.

Guardiola foli gjatë konferencës së tij për shtyp para ndeshjes përpara ndeshjes hapëse të sezonit të Cityt kundër West Ham United dhe ai u pyet se çfarë mund të mbajë e ardhmja për Bernardo Silva pasi ai vazhdon të jetë i lidhur me një lëvizje te Barça.

“Do të doja që Bernardo të vazhdonte këtu, një lojtar shumë i veçantë në dhomat e zhveshjes. Por nuk e di se çfarë do të ndodhë. Ajo që ndodh do të ndodhë, nëse ai qëndron është perfekt, nëse duhet të largohet është sepse futbolli është i tillë”, tha ai (përmes Sportskeeda), përcjell ORAinfo.

“Lojtarët kanë dëshirë dhe unë nuk jam një person që të ndaloj dëshirën e një personi në jetë. Një karrierë futbolli është kaq e shkurtër. Unë jam një pjesë e vogël e klubit, duhet të flas me klubin, ata vendosin dhe unë them në rregull”.

Si ndikon kjo te Milani? Epo, sipas Fabrizio Romano, shefat e Cityt e shohin Lucas Paqueta-n si një opsion për ta zëvendësuar me portugezin nëse ai me të vërtetë e ndërron Manchesterin me Katalonjën.

Barcelona nuk heq dorë nga transferimi i lojtarit të Chelseas

Paqueta ishte një nga yjet e shquar në Ligue 1 sezonin e kaluar dhe vazhdon të tërheqë interes nga klubet kryesore.

Sipas MilanLive ndër burime të tjera, Milani do të mbledhë një përqindje të të ardhurave nga një rishitje e mundshme e Paqueta-s dhe skuadra e Ligue 1 dëshiron 70 milionë euro për të blerë. /ORAinfo/