Man City vjen me dy transferime “bombë”

Ndeshja e fundit ndaj Atalantës, Milan vjen me këtë lajm

Manchester City dëshiron të përfundojë marrëveshjet për Erling Haaland të Borussia Dortmundit dhe mesfushorin e Barcelonës, Frenkie de Jong këtë verë, zbulon The Sun.

Kampionët e Premierligës janë të sigurt se do të fitojnë garën për Haaland përpara Real Madridit, me sulmuesin të lumtur që pranon kushtet personale për një lëvizje në Etihad Stadium, përcjell ORAinfo.

Ndeshja e fundit ndaj Atalantës, Milan vjen me këtë lajm

Ndërkohë, De Jong është admiruar prej kohësh nga trajneri i Cityt, Pep Guardiola, dhe Barça mund të joshet të shesë nëse skuadra e Mançesterit nis një ofertë ndërsa ata vazhdojnë të përpiqen të ulin kostot./ORAinfo/